Kockanje i Njemačka imaju vrlo staru vezu. Datira stoljećima unatrag iz vremena starorimskih vojnika. Kad su rimski vojnici zauzeli područja Njemačke, sa sobom su ponijeli i igre za hodanje. Njima je to bila navika.
Gdje god su se spremali napasti teritorij, kladili su se hoće li osvojiti zemlju ili ne. Učinili su da se navike kockanja rašire po cijeloj Njemačkoj poput šumskog požara.
19. stoljeća
Njemačka je mjesto gdje je 1810. godine izgrađeno jedno od prvih kockarnica na svijetu. Jedinstvena činjenica o njima bila je da su se žene smjele kladiti u kockarnicama, ali uvjet je bio poseban kodeks odijevanja i maska.
Klađenje je trajalo među igračima sve do 1872. godine kada su zatvorene sve kockarnice. Zatvaranjem ovih kockarnica klađenje i kockanje su postale ulične igre. Više je publike došlo u igre klađenja.
20. stoljeće
Klađenje na zemlji, u kući bilo je zabranjeno do 1950-ih. U međuvremenu, nakon Drugog svjetskog rata, u Njemačkoj su sve vrste kockanja ponovno postale prihvatljive. Tada je to postala respektabilna djelatnost, no ipak su se kladitelji suočavali s brojnim preprekama i problemima.